میلیاردر معروف و موسس شرکت علی بابا دیروز گفت که ارز دیجیتال میتواند یک سیستم مالی جهانی جدید ایجاد کند.

او همچنین مقررات جهانی بانکی را مورد انتقاد قرار داد.

اما منظور موسس این شرکت از “ارز دیجیتال” دقیقا مشخص نیست.

میلیاردر چینی جک ما روز گذشته گفت که ارزهای دیجیتال می توانند در یک سیستم مالی جدید جهانی نقش داشته باشند  و مقررات جهانی بانکی را مورد انتقاد قرار داد.

امروز بلومبرگ گزارش داد، بنیانگذار بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی چین، علی بابا Alibaba، در اجلاس Bund در شانگهای نکاتی را بیان کرد.

گزارش شده است که جک ما (Jack Ma) در این سخنرانی گفته است :”ارز دیجیتال می تواند ارزش ایجاد کند و Ma باید در مورد چگونگی ایجاد نوع جدیدی از سیستم مالی از طریق ارز دیجیتال فکر کنیم.”

اما منظور این کارآفرین – که طبق برآوردهای بلومبرگ ارزش دارایی او 61 میلیارد دلار است – از “ارزهای دیجیتال” کاملا مشخص نیست.

علی بابا و بیت کوین

همانطور که انتظار می رفت، جامعه ی کریپتو خیلی زود در مورد آنچه Ma مقرارات ارزهای دیجیتال خواند، اضهار نظر کرد.

مدیر عامل صرافی  Binance  چانگ پنگ ژائو “CZ”در توییتر خود نوشت که این یک “سخنرانی شگفت انگیز” است که در آن Ma “در مورد پول مجازی و آینده بسیار صحبت کرد.”

اما ویتالیک بوترین، هم بنیانگذار Ethereum، خیلی زود از ژائو پرسید که منظور MA از “ارزهای دیجیتال” دقیقاً چیست؟

ژائو پاسخ داد که “بستگی دارد منظور Ma را چطور تفسیر کنیم.”

ارز دیجیتال در چین ممنوع است، اما بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال هنوز در این کشور مبادله می شوند. استخراج کنندگان چینی بیت کوین همچنین بخش عمده ای از بیت کوین جدید جهان را استخراج می کنند.

ممکن است منظور Ma در سخنرانی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مانند یوان دیجیتال چین باشد. کشورهای جهان در حال رقابت برای ایجاد یک ارز دیجیتال متمرکز هستند.

اما چین با یوان دیجیتال خود در این مسابقه پیشرو است که هم اکنون در مرحله آزمایش است.

همکاری خود را با بایننس ایران آغاز کنید

به دنبال کمک هستید؟ با ما در تماس باشید