بر اساس پیش‌نویس این قانون، یوان دیجیتال در چین قانونی بوده و عرضه هرگونه استیبل‌کوین با پشتوانه یوان دیجیتال توسط اشخاص ثالث غیرقانونی می‌باشد.
بانک مردم چین (PBOC)، روز جمعه با رونمایی از پیش‌نویس قانون حمایت از ارزدیجیتال بانک مرکزی یا یوان دیجیتال، یک چارچوب قانونی برای این ارزدیجیتال تعریف کرد.
طبق این قانون، یوان، چه از نوع دیجیتال و یا فیزیکی، ارز رسمی جمهوری خلق چین می‌باشد.

از سوی دیگر، طبق این قانون، هر شخص حقیقی یا حقوقی از معرفی و عرضه هر ارزدیجیتالی با پشتوانه یوان دیجیتال منع شده است و در صورت انجام این کار، جریمه خواهد شد.
مجازات‌های در نظر گرفته شده برای کسانی که برخلاف این قانون عمل می‌کنند بسیار سخت‌گیرانه است. برخی از این جریمه‌ها به شرح زیر است:
مصادره تمامی سودهای بدست آمده، نابود کردن تمامی توکن‌ها، اعمال جریمه‌ای پنج‌برابر بیش‌تر از میزان پول غیرقانونی بدست آمده و احتمال محکومیت به زندان.

بانک CBDC

بانک مرکزی چین اعلام کرده‌است که این پیش‌نویس تا تاریخ ۲۳ نوامبر (3 آذر) برای مشورت عمومی در دسترس خواهد بود.
طبق گزارشات قبلی، چین قصد دارد تا پیش از شروع المپیک زمستانی ۲۰۲۲، یوان دیجیتال را بصورت رسمی عرضه کند. در ابتدای ماه نیز چین سیستم پرداختی یوان دیجیتال را در شهر شنژن آزمایش کرد. بر این اساس، به ۴۷٫۵۰۰ شهروند نفری ۲۰۰ یوان (۳۰$) تعلق گرفت و این میزان در ۳٫۳۸۹ فروشگاه در این شهر خرج شد.

با تمامی این تفاسیر، این قانون جزو آخرین قانون‌های وضع شده در خصوص ارزدیجیتال CBDC در جهان می‌باشد. بانک تسویه بین‌المللی (BIS) پیش‌تر خطاب به کوین‌تلگراف گفته بود که این نهاد با چند بانک مرکزی برای تبیین سیاست‌ها و قوانین در خصوص ارزدیجیتال CBDC همکاری می‌کند.

همکاری خود را با بایننس ایران آغاز کنید

به دنبال کمک هستید؟ با ما در تماس باشید