قیمت بیت کوین پس از افزایش به 13،350 دلار ، در کمتر از یک ساعت ناگهان بیش از 3 درصد کاهش یافت ، اما نمودارها با فریم زمان بالا همچنان بسیار خوش بینانه هستند.

سه عامل احتمالاً باعث کاهش سریع قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 25 اکتبر شد. نخست ، معامله گران منطقه 13300 تا 13،500 دلار را به عنوان محدوده اصلی مقاومت در نظر می گیرند. دوم ، بازارهای آتی و اختیارات در حال خنثی سازی هستند. سوم ، معاملات آخر هفته به نظر می رسد نوسانات را تقویت می کند.

محدوده 13300 – 13،500 دلار یک منطقه مقاومت اساسی برای بیت کوین در کوتاه مدت است
قبل از افت ناگهانی قیمت ، بیت کوین از 13127 دلار به 13350 دلار افزایش یافت. ارزهای رمزپایه غالب به سرعت به یک منطقه مورد علاقه فروشندگان رسیدند زیرا ماینر ها مقدار بیشتری بیت کوین را به مراکز صرافی منتقل کردند.

در طول هفته گذشته ، اطلاعات ByteTree نشان می دهد که فروش بیت کوین توسط استخر های ماینینگ افزایش داشته اند.

عامل کاهش بیت کوین

پس از رالی یک هفته ای ، بازارهای آتی بیش از حد رونق گرفتند. اگرچه نرخ بهره بیت کوین در سطح 0.01٪ به طور متوسط باقی مانده است ، ارزهای رمزپایه جایگزین نرخ بهره بالایی را نشان دادند.

بازار آتی ارزهای رمزنگاری شده برای بازنشانی نرخ های مالی ارزهای دیجیتال برتر به بازپرداخت نیاز داشت. شاخص ترس و طمع بیت کوین همچنین “حرص و طمع شدید” در بازار را نشان می دهد .

در همین حال ، بازار گزینه ها نیز با ارزش 750 میلیون دلار در مدت زمان شش روز منقضی می شود که می تواند باعث نوسان شود.

در تعطیلات آخر هفته ، به ویژه در روز یکشنبه ، نوسانات بیت کوین و بازار ارزهای رمزپایه بیشتر می شود.

عوامل بالقوه بسیاری وجود دارد که می تواند باعث ایجاد حرکات ناپایدار قیمت شود. دو عامل اصلی کاهش حجم معاملات در آخر هفته و بسته شدن کندل هفتگی یکشنبه است.

اگر قیمت بیت کوین در 15 ساعت آینده بیش از 12000 دلار باقی بماند ، این اولین کندل هفتگی بالای 12000 دلار از ژانویه 2018 است.

همکاری خود را با بایننس ایران آغاز کنید

به دنبال کمک هستید؟ با ما در تماس باشید